GenelBursa Yerden Isıtma Tesisat Temizleme

30 Haziran 2017by yonetici
Yerden ısıtma sistemleri doğru projelendirme , doğru malzeme ve doğru uygulama ile konforlu ve sorunsuz bir ısıtma sistemidir. İyi malzemelerle sistem ömrü bina ömründen uzundur.

BURSA YERDEN ISITMA TESİSAT TEMİZLEME

Yerden Isıtma Tesisatlar; son zamanlarda daha konforlu, pratik,  tasarruflu, bir ısıtma sistemi olması nedeniyle yeni tasarlanan evlerde ye iş yerlerinde daha çok tercih edilmeye başlandı. Bursa da özellikle Yunuseli, Millet mahallesi gibi semtlerde daha çok karşımıza çıkmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri zemine yerleştirilen boruların içinde dolaşan sıcak suyun ısınması ile elde edilen bir ısınma türüdür. Tesisatlarda dolaşan suyun daha çabuk dolaşıp kombiye yada kazana gelmesi ve ısınıp tekrar dönmesi gerekir bu işlemin oluşması için de tesisatların temiz ve düzenli bir usta tarafından zemine monte edilmesi gerekir. Yerden ısıtma sistemlerinde tercih edilen tesisat malzemesi plastik ten imal edilir ve bu borulardan gecen suyun çok çabuk çamur ve çepere dönmesi tesisatlarda tıkanmaya ve yavaş dolaşım yapmaya neden olur. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan boruların oksijen bariyerli denilen borular tercih edilmesi gerekir mutlaka ustanız dan isteyiniz bizim firmamız ile irtibata geçerek yerden ısıtma tesisat için  bilgi ve tecrübelerimizden fayda sağlayabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan plastik malzeme suyla temas ettiği için çok çabuk çamura ve çepere dönüşmektedir plastik doğası gereği tesisatlarda dolaşan suların bozulması kirlenmesi çamurlaşması çeper oluşturması normaldir.Yerden ısıtma tesisat sistemlerinin temizliği diğer tesisat türlerine göre daha erken temizlenmesi gerekir örneğin maddi imkanı olanlar her yıl temizlenmesi tavsiyemizdir.Yerden ısıtma sistemlerinde temizliği yapacak usta tecrübeli bilgili olmak zorundadır çünkü sistem tamiri zor ve maliyetli olacağından dikkatli bir temizlik yapılması şarttır. Temizlik İşlemi yapacak usta kullandığı makinenin debisi basıncını bilmek zorundadır; çünkü yerden ısıtma tesisat temizleme işlemi için kullanılacak makine normal petek temizleme makinelerinden farklı bir yapıdadır. Bizim kullandığımız makine tamamen iki bar basınçla temizleme yapmaktadır debisi yüksek basıncı düşüktür.Yerden ısıtma tesisat temizleme işlemini illaki banyodan yada petekten havlupan dan değil de tesisatın birleşim yeri olan kolektör den yada kombinin altından bağlanması gerekir petek temizleme makinesi daha çok basınç ve debi sağlar ve temizlik daha idea ve başarılı olur.Firmamız yıllarca bursa ve merkez ilçelerinde petek temizleme, kombi bakımı, satışı, montajı,  doğalgaz tesisatı hizmetleri vermektedir  7 gün/ 24 saat bize ulaşabilir yardım isteyebilirsiniz.

Yerden Isıtma Ürünleri:

 

1. Yerden Isıtma Borusu ( Yerden ısıtma boruları malzeme , boru çapı ve katman sayısına göre değişim gösterir. Genellikle kullanılan çaplar 16 ve 17 mm et kalınlığı 2 mm dir. ) Bazı borular EVOH oksijen bariyerli bazıları bariyersiz olabilir. Oksijen bariyersiz borular tesisatın daha çok bakım yapılmasını gerektirir.Borular malzeme ve proses işlemlerine göre PEX-a , PEX-b , PPRC , PE-RT gibi gruplara ayrılır. )

2. Modülasyon Paneli ( Modülasyon panelleri hem boruların ömrü hem de izolasyon sağlaması yönünden önemli bir malzemedir. Modülasyon panelleri malzeme sertliğne göre sınıflandırılır. 22 ile 40 dansite arasında piyasada ürün bulmak mümkündür. Firmamızın standart ürün yoğunluğu 30 Dansitedir. Ürünün alt yalıtım kalınlığıda sistemin sağlıklı ve az enerji harcaması yönünden 2 cm altında olmamalıdır. )

3. Kollektör Kutusu ( Kollektör kutularımız ayarlı çerçeveli ve fırın boyalıdır. Genişlik 40 , 60 ve 80 cm.dir. Standart kollektör kutularımız sıva altı olarak imal edilmektedir. )

4. Kenar Yalıtım Bantı ( Kenar ısı yalıtım bantlarımız 5 mm kalınlığında , 10 cm yükseklikte ve kendinden yapışkanlıdır. Ürün üzerindeki ince kaplama kaldırılarak direkt duvara yapıştırılır. )

5. U Klips ( Modülasyon paneli üzerine boruların sabitlenmesi için kullanılır. 16 ve 17 mm borulara uygundur. )

6. Kollektör ( Kollektörler otomasyona uygun ve uygun olmayan şeklinde sınıflandırılır. Otomasyona uygun olan bazı kollektörlerde reglaj ayar imkanı da vardır. Reglaj ayarı ile sistemdeki direnç farklılıkları dengelenebilir. Bazı marka kollektörlerde reglaj yanında geçen su debisini de görme imkanı vardır. )

7. Kesme Vanası

8. Test Göstergesi

9. Plastik Köşe Düzeltici

10. Şap Katkısı

11. Termostat

12. Termal Vana

13. Ana Kontrölör

14. Boru Bağlantı Rekoru

Yerden Isıtmanın Avantajları:
– Dekoratiftir, daire içinde gözü rahatsız eden radyatörler ve radyatör borulaması görülmez, mekanlarda kullanım alanını daraltmaz.
– Konforludur, mekanlarda homojen bir ısı dağılımı sağlanmış olur. Isı tavanda birikmeden, insan boyu seviyesinde kalır.
– Isıtma suyu ve oda sıcaklığı arasındaki fark az olduğundan, radyatörlü sistemde olduğu gibi mekanlarda aşırı hava akımı oluşmaz. Toz sirkülasyonu önlenir, duvarlarda ve perdelerde kirlenme olmaz.

– Zemine döşenen strafor nedeniyle katlar arasında ısı ve ses yalıtımı sağlanır.
– Düşük ısıtma gidiş-dönüş sıcaklıklarında (örn. 40/30º C) çalıştığından, yoğuşmalı kombi veya kazan kullanıldığında ısıtma cihazından en yüksek verim elde edilir.
– Radyatör ve metal boru içermediğinden paslanma ve çürüme gibi problemler olmaz.
– Kolon sayısı bire indiği için her katta beton tabya delinmesi işleri azalır. Kolon malzeme ve işçilik maliyetleri ile montaj süreleri azalır.
– Kat içlerinde döşeme hızı yüksektir. En yaygın yöntem olarak, her katta ana kolondan her bir odaya ayrı grup borular zemine serilir. Borular kangal halinde temin edildiğinden nakliyesi kolaydır. – — Fittings kaynatma işlemleri olmadığından, kaynak makinesi v.b. özel alet gerektirmeden kolay ve hızlı montaj yapılır.
– Her bir oda için, kollektördeki ilgili grubun vanası kısılarak ya da kapatılarak istenen oda sıcaklığı ayarlanabilir.
– Boruların servis ömrü işletme sıcaklığına ve basıncına göre değişken olup, 50 yıla kadar çıkabilmektedir.

 

Call Now Button