Bursa Petek TemizlemeDoğalgaz faturasını düşürmenin yolları nedir?

16 Haziran 2017by yonetici
https://www.bursadapetektemizleme.com/wp-content/uploads/bursa-petek-temizleme-bursa-petek-temizligi-radyator-temizleme-kombi-bakimi-05-768x1024.jpg

Kombi ve Petek temizliği yaptırın, siz de rahat bir kış geçirin.

Kombilerin kışa girmeden önce bakımdan geçirilmesinin doğalgaz tüketiminde belirgin bir düşüş sağladığına dikkat çeken uzmanlar, alınacak basit bazı önlemler ile doğalgaz faturasının yaklaşık % 20 oranında düşürülebileceğini söyledi.

Kış mevsiminin geldiği şu dönemde vatandaş doğalgaz faturasını düşünmeden edemiyor. Yetkililer kombi bakımının ve yalıtımın önemli olduğunu dile getiriyor işte haberin detayları:

 

 Doğalgaz faturalarının yaklaşık yüzde 20 düşürülebileceğini söyleyen uzmanlar vatandaşları uyardı. Isıtma, soğutma, havalandırma sektörünün Bursa’daki lideri Biytaş Şirketler Grubu Başkanı ve Makina Mühendisi Suat Gülçimen, “Gaz tüketiminin düşürülmesi ve verimli ısınma için kombilerin kış öncesinde bakımdan geçirilmesi çok önemli. Kombilerin gaz geçiş filtrelerinin yılda bir kez temizlenmesi gerekir. Özellikle balkonlardaki kombiler toz sebebiyle tıkanmaktadır. Bunun yanı sıra sudaki kireç de kombide tıkanmalara yol açar. Kombi bakımlarının mutlaka yetkili servisler tarafından yapılması da çok önemlidir” dedi.

Petek temizleme işlemi esnasında kullandığımız bazı ekipmanlar:

Bursa Petek Temizleme firması olarak Bursa ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdeyiz. Firmamız her geçen gün çağın gereksinimlerine uygun makina, teçhizat, kimyasal araştırmalarını yapıp en iyi ürünlerle hizmet vermeye devam etmektedir. İşimiz doğalgaz, tesisat, mühendislik hizmeti olarak devam etmektedir. Başka bir işle uğraşımız yoktur. Bursa petek temizleme için gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz firma olmaya çalışıyoruz. Petek temizleme işleminde İtalyan malı GELL marka cihaz, kimyasal olarak ise Alman malı Rothemberger kimyasalı kullanılmaktadır. Uzman ve deneyimli personelimiz ile işimizi en üst düzey kalitede yapıyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

YÜKSEK DOĞALGAZ FATURASININ SEBEBİ

Kombi bakımı sırasında cihazın yanma haznesi, fan gibi bölümlerindeki tozların temizlendiğini, brülör ve bacanın bakımının yapıldığını ifade eden Suat Gülçimen, sadece kombi temizliğinin yeterli olmadığını, radyatörlerin de temizlenmesi gerektiğin vurguladı. Gülçimen, “Zaman içerisinde radyatörler (petek) tıkanabilir, bu ise yeterince ısınmayı önler. Yetkili bir uzmanın hiç olmazsa 2 yılda bir radyatörlerin suyunu boşaltıp belirli bir oranda sisteme akıcı madde eklemesiyle daha verimli bir ısınma sağlanır. Bu bakımlar ödenecek doğalgaz faturalarınız % 20’ye kadar azaltacaktır ve kışın soğuk günlerde sistemin bozulma riskini en aza indirecektir” diye konuştu.

DOĞALGAZ SAYAÇLARI KONTROL EDİLMELİ

Suat Gülçimen, kombi ve radyatörlerin yanı sıra doğalgaz sayaçlarının da belirli periyotlarla bakımının yapılmasının önemli olduğuna vurgu yaptı. Bu bakımın sadece yetkili gaz şirketince yapılabileceğine de vurgu yapan Suat Gülçimen, “Diğer bakımlarını yaptırdığı halde, gaz faturasının yüksek olduğunu düşünen ve sayacının yanlış ölçüm yaptığından şüphe eden aboneler dağıtım şirketinden sayacına bakım yapmasını isteyebiliyor. Ancak yapılan incelemede sayaçta herhangi bir arıza olmadığı tespit edilirse servis parasını abone ödüyor. Eğer sayaçta bir arıza tespit edilmişse dağıtım şirketi ücretsiz sayacı değiştiriyor” dedi.
Suat Gülçimen, gaz sayaçlarının 10 yılda bir kontrolden geçirilmesi kanunî mecburiyet olduğunu bu nedenle gaz dağıtım şirketlerinin en fazla 10 yıl içinde sayaçları ücretsiz olarak bakımdan geçirmesi gerektiğine de vurgu yaptı.
Kaynak: Mili Gazete
Call Now Button