Bursa Petek Temizlemekombi petek bakımıUzman ve Deneyimli Tesisat Ustalarımız Hizmetinizde!

15 Mayıs 2018by yonetici
https://www.bursadapetektemizleme.com/wp-content/uploads/e.c.a-radyator-vanasi.jpg

Evinize geldiğimizde önce peteklerin kirlilik durumu tespit edilir. Banyoda yada uygun petek sökülür makine kalorifer tesisatına monte edilir. Tesisattaki tüm pis su çamur tortu makine yardımıyla gidere boşaltılır, sonra özel kimyasal (ROTHENBERGER) markalı tesisata basılır. Evinizdeki tüm kombi petekleri ve tesisat makine yardımıyla tek tek yıkanır ve daha sonra yıkanan petekler makine yardımıyla tek tek temiz su gelene kadar durulanır, tesisata temiz su basılır kombi temizliği yapılıp peteklerin havaları alınır temizlik bitmiş olur.Burada önemli olan kullanılan cihaz makina kimyasal peteğin kirlilik durumuna göre ayarlanması önemlidir. Temizliğin yapılma süresi en az 2 saat kadar zaman sürer zaman kirlilik durumuna göre uzayabilir. Bursa petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Yıllarca kullandığınız tesisat ve petekleriniz içerisinde belli bir zaman sonra çamurlaşma ve kireçlenmeden sebep ince bir katman oluşur. Bu katman peteklerin ısı kanallarına yapışır ve izole görevi yaparak peteklerin ısı verimini oldukça düşürür size ısınma problemi ve yüksek doğalgaz faturası olarak yansır.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıkça değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu işlemi çok sık yapmak sistemde daha fazla korozyona neden olacağından zararlı da olabilmektedir. Çünkü primer devredeki su, herhangi bir kaçak olmadığı sürece aylarca eksilmez. Bu suda çözünmüş olarak bulunan gazların bir kısmı (Nitrojen ve özellikle Oksijen) zamanla sudan ayrılır ve otomatik purjör tarafından sistemden uzaklaştırılır, oksijenin bir kısmıda metal oksitler oluşturarak metal aksama bağlanır.

Sistemin en önemli parçalarından biri olan ve genellikle demirden yapılmış olan peteklerin korozyona uğramasının yani paslanmasının en büyük nedenlerinden birisi suda çözünmüş olarak bulunan oksijendir. Kalorifer sisteminin suyunun çok sık değiştirilmesi sisteme taze oksijenli su verilmesi anlamına gelmektedir. Fakat şu durum da göz ardı edilmemelidir ki, özellikle yeni tesisatlarda, bazı kalitesiz peteklerin içinde bulunan yağ kalıntıları sistemin kullanılmaya başlamasıyla birlikte sisteme yayılmakta ve kombide bulunan özellikle kauçuktan yapılmış aksama büyük zararlar vermektedir. Bu komponentler suda bulunan yağı absorbe ederek deformasyona uğramaktadırlar. Özellikle yeni tesisatlarda sistem, bir – iki hafta kullanıldıktan sonra kalorifer sisteminin suyunun değiştirilmesi oldukça faydalı olabilmektedir.

Tek yapmanız gereken şey bursa petek temizleme firmamızı arayıp , tesisatınızı ve peteklerinizi temizleyip bütün pislikleri sistemden atmak böylelikle kombi ve tesisatınızın daha rahat çalışmasını sağlamak. Ancak bu sayede rahat ve sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

Bursa Petek Temizleme

 

Petek temizleme işleminin bir çok faydası bulunmaktadır, sağlıklı bir petek, kombi, doğalgaz tesisatı için periyodik olarak yılda en az bir defa kombi, petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem sonrasında kombiniz zorlanmadan daha rahat çalışacağı için hem doğalgaz faturanızda bir azalma olacak hem de peteklerinizin her bölümü ilk günkü gibi ısınacaktır. Petek temizleme işleminin avantajlarını size kısaca aşağıda sunduk.

NEDEN PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMALIYIM?

  • Yakıt tasarrufu sağlar.
  • Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.
  • Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır.
  • Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.
Bursa Petek Temizleme - Öncesi - Sonrası
Petek temizleme işlemi sonrasında peteklerinizin her bölgesine eşit sıcaklık yayılmaya başlar.

Bursa petek temizliği, Bursa kombi temizliği, Radyatör Temizliği, kombi petekleri temizleme işlemlerinde size bir telefon kadar yakınız. Merak ettiğiniz konularda uzman tesisat ustalarımızı arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Foto Galeri ve video galeri sayfalarımızdan yaptığımız işlerle ilgili görüntülere ulaşabilirsiniz.

İyi ısıtan peteklere sahip olmak için Bursa’nın neresinde olursanız olun arayın gelelim.

Call Now Button